kuru pasta tarifleri

Kuru pasta tarifleri, farklı ve eşsiz bir tat olan kuru pastalar özel günlerinizin ve gecelerinizin en önemli ikramlarından biri olarak göze çarpmaktadır. Bizde bu yazımızda size kuru pasta tarifleri ile ilgili bir  bilgi paylaşacağız. Bugün ki yazımızda mozaik kurabiyenin nasıl yapıldığını aktarmaya çalışacağız. Öncelikle kullanacağımız malzemeleri ele alalım. Bu kurabiye için 1 su bardağı pudra şekeri yaklaşık 125 gram yağ 1 paket kabartma tozu 1 adet yumurta alabildiğine un ve 2 yemek kaşığı kakao gereklidir.

Şimdi yapım işlemine geçelim. Bir kaba kakao haricinde kullanacağımız diğer tüm malzemeleri koyalım ve karıştıralım. Burada hamur seviyesi elimize yapışmayacak düzeyde olmalıdır. Daha sonra elde ettiğimiz hamuru tam ortadan iki eşit parçaya ayıralım. Hamurlardan bir tanesinin üzerine iki yemek kaşığı kakaoyu döküp yine yoğuralım. Hamurlamazdan bir tanesi kakaolu diğeri normal hamur olacaktır. Daha sonra bu hamurları ayrı ayrı açıyoruz. Merdane yardımıyla bunu yapabilirsiniz. İki hamuru da açtıktan sonra üst üste koyup rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz.

Rulo şeklini aldıktan sonra eşit ve küçük parçalar halinde hamuru kesiyoruz ve elimizle istediğimiz şekli veriyoruz. Son aşama ise fırın tepsinize folyo kağıt serip kestiğimiz hamur parçalarını koymak ve sarmak olacaktır. Önceden 150 derecede ısıttığımız fırına koyuyoruz beş dakika bekledikten sonra ısıyı 130 dereceye düşürüp bir bu kadar daha beklemeniz yeterli olacaktır. Herkese afiyet olsun. İlerleyen günlerde kuru pasta tarifleri ile tekrar buluşmak ümidiyle.

 

Bu tarifi paylaş !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir