tuzlu pasta tarifi

Tuzlu pasta mı olur diyeceksiniz. Pasta dediğin tatlı olur dediğinizi duyar gibiyim. Oysa internetten araştırınca bir sürü tuzlu pasta tarifi olduğunu göreceksiniz. Tabiki de bilenlerimiz vardır. Yedikten sonra hep yemek isteyeceğiniz bir tarif vereceğim sizlere. Siz daha fazla merak etmeden tuzlu pasta tariflerinden patates pastası tarifini vereyim. İlk önce aldığımız altı tane patatesler bir tencerede haşlanır ve haşlandıktan sonra kabukları soyulur.

Sonrasında ise bu patateslerden iki tanesi ezilip içine rendelenmiş olan havuçla karıştırılır. Bir tarafta bekletilir. Diğer yandan başka bir kapta iki tane haşlanmış patates yine ezilip bu sefer içine taze soğan maydanoz dereotu biberiye konulup yoğrulur. Geri kalan iki patateste ayrı bir kapta ezilip içine ezilmiş olan pancar turşuları konulup yoğrulur. Sonrasında bir kek kalıbının içine sırasıyla ilk önce havuçlu yaptığımız karışım ikincisinde taze soğanlı maydanozlu dereotlu ve biberiyeli karışım son olarak da en üste en son yaptığımız karışım olan pancar turşulu karışım kat kat yerleştirilir.

İki üç saat buzdolabında bekletip şekli almasını sağladıktan sonra kalıptan çıkarıp servis edebilirsiniz. Arzu ederseniz üzerine sarımsaklı yoğurt dökebilir dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Üzerine kırmızıbiber serpiştirerek hem mideye hem göze hitap edebilirsiniz.
Yedikten sonra hep yemek isteyeceğiniz bir tarif. Kolay ve pratik olmasıyla misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Patates pastasını çok seveceğinizden eminim. Şimdiden afiyet olsun.

Bu tarifi paylaş !

tuzlu pasta tarifi” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir